חלונות

תוכנית 'חלונות' מציעה לכם הצצה אל מספר תחומי העשרה לבני נוער.
אנו מאמינים בחשיפת בני הנוער לתחומים אלו מגיל צעיר על מנת לאפשר פיתוח סקרנות, גמישות מחשבתית, לקיחת יוזמה, זיהוי הזדמנויות, סדרי עדיפויות והיכרות טובה יותר של המשתתפים עם יכולותיהם.
משך התוכנית: 3-6 מפגשים, או במהלך סמסטר שלם

הכרישים - יזמות

12025

 

בעולם של היום, כל רעיון יצירתי, מקורי או אפילו רצון טוב לעזור לאחר יכולים להפוך למיזם משמעותי. רבים מאיתנו חולמים להפוך ליזמים ולהוביל שינוי, אבל איך הופכים חזון למציאות ורעיון למיזם?

 

בתוכנית חווייתית זו נעבוד עם התלמידים על פיתוח יכולות, מיומנויות וצורת חשיבה החיוניות לכל יזם מתחיל. התוכנית שמה לה למטרה:

  • לעודד חשיבה יצירתית, פתוחה ועצמאית

  • לחשוף את התלמידים למושגים מעולם היזמות

  • לתרגל כלים רעיוניים ופרקטיים אשר יעזרו לתלמידים להביא את רעיונותיהם מהמחשבה לפועל

  • לחזק את אמונתם של התלמידים בעצמם וביכולותיהם ולשפר את יכולתם להתמודד עם קשיים ומכשולים

קהל היעד: ז'-י'

קהל היעד: ט'-י'

חוק וסדר - מבוא לעולם המשפט

11923

 

עולם המשפט רחב, מורכב ומשפיע על כל תחומי החיים. היכרות עם עולם המשפט ואופן החשיבה המאפיין אותו יכולה לסייע למתבגר לגבש את השקפת עולמו סביב נושאים כמו זכויות אדם, ערכי מוסר והכרעה בדילמות לתפיסה המוסרית.

מטרת תוכנית ייחודית זו היא להנגיש את עולם המשפט לבני הנוער תוך הצגת מושגים מרכזיים בעולמות המשפט ומערכת המשפט הישראלית. בתוך זאת ייחשפו התלמידים לסוגיות משפטיות בולטות אשר עיצבו את חיינו במדינת ישראל, ויעבדו על פיתוח יכולות דיון וניתוח של מידע מורכב. 

  • התוכנית שמה דגש על זכויות אדם וכן על תחומים הרלוונטיים לחייהם של בני הנוער

  • התוכנית מפתחת יכולות דיון, ניתוח מידע מורכב וחשיבה אנליטית

לבריאות - נוער מקדם בריאות

 

 

בית הספר מהווה הסביבה המרכזית בה מבלים בני הנוער את זמנם ולכן מהווה גם פלטפורמה משמעותית לסיגול הרגלי אורח חיים נכונים ובריאים יותר. סוכני השינוי המשמעותיים ביותר בו הם התלמידים עצמם. 

בתוכנית זו ירכשו התלמידים ידע וכלים לאורח חיים בריא יותר ולשמירה על איכות הסביבה. מטרת התוכנית היא להקנות כלים באמצעותם ייקחו התלמידים את הידע ויהפכו למובילי בריאות בחברה. בין הנושאים הנלמדים: מערכות הגוף, חדשנות ברפואה, היגיינה, תזונה בריאה, רפואה משלימה ועוד.

קהל היעד: ז'-ח'

קהל היעד: ז'-ט'

עולם המנהיגות

12032

 

העולם המודרני כולל בחובו אפשרויות רבות להיות מנהיג, משפיע ומוביל דעה. הנוכחות המוגברת ברשתות החברתיות של בני הנוער משנה את חוקי המשחק ומאפשרת לכל אחד להיות בעל השפעה משמעותית על האחר. השינויים הללו מאפשרים גם לבני הנוער הצעירים להיות למעשה מובילי דעה ואף מנהיגים.

בתוכנית ייחודית ורחבה זו ירכשו התלמידים ידע וכלים בנושא ההנהגה והמנהיגות. מטרות התוכנית הן פיתוח אחריות אישית וסביבתית, פיתוח ערכים אנושיים ומיומנויות אישיות ובין- אישיות. בין הנושאים הנלמדים: מנהיגות, התמודדות עם אתגרים, אומנות השכנוע, אני והקבוצה, חשיבה ביקורתית, קבלת החלטות ועוד.

התוכנית מתאימה להעברה במסגרת של מועצות תלמידים בבתי הספר.

צעד קדימה (4)_edited.png
צעד קדימה (2)_edited.png

03-5344435